Vishay/Dale TNPU0805931RBZEN00
TNPU0805931RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805931RBZEN00
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805931RBZEN00.pdf
Availability of TNPU0805931RBZEN00
QUANTITY
TNPU0805931RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805931RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805931RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805931RBZEN00
Related LinksTNPU08059, TNPU0805931RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805931RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805931RBZEN00
REGULTR -6.5V 1.0A 3 PIN CU HS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 16TSSOP datasheet.pdf
ANTENNA RFID COIL 13.56MHZ datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
KIT TOWER MODULE MCF51JF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 25V X6S 1206 datasheet.pdf