Vishay/Dale TNPU080597K6BZEN00
TNPU080597K6BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU080597K6BZEN00
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU080597K6BZEN00.pdf
Availability of TNPU080597K6BZEN00
QUANTITY
TNPU080597K6BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU080597K6BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU080597K6BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU080597K6BZEN00
Related LinksTNPU08059, TNPU080597K6BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU080597K6BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU080597K6BZEN00
IC ADC 16BIT 250KSPS 48-LFCSP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
ADPTR TINEL LOCK ANG SHELL 20 datasheet.pdf
OSC MEMS 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf