Vishay/Dale TNPU08059K76BZEN00
TNPU08059K76BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU08059K76BZEN00
Brief Description
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU08059K76BZEN00.pdf
Availability of TNPU08059K76BZEN00
QUANTITY
TNPU08059K76BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU08059K76BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU08059K76BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU08059K76BZEN00
Related LinksTNPU08059, TNPU08059K76BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU08059K76BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU08059K76BZEN00
IC BUFF/DVR TRI-ST 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT INV 24DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 15A POWER33 datasheet.pdf
IC FPGA 49 I/O 68QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HOUSING 34POS 1.27MM datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf