Vishay/Dale TNPU1206105KAZEN00
TNPU1206105KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206105KAZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 105K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206105KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206105KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206105KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206105KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206105KAZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206105KAZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206105KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206105KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206105KAZEN00
RES SMD 0.007 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
RES 681 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
1016 TB RIS CL INTERLACE datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf