Vishay/Dale TNPU1206127KAZEN00
TNPU1206127KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206127KAZEN00
Brief Description
RES SMD 127K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206127KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206127KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206127KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206127KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206127KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206127KAZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206127KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206127KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206127KAZEN00
CONN HEADER 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 24-TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 245MA 2.4 OHM TH datasheet.pdf