Vishay/Dale TNPU120612K0BZEN00
TNPU120612K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120612K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120612K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU120612K0BZEN00
QUANTITY
TNPU120612K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120612K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120612K0BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120612K0BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120612K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120612K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120612K0BZEN00
CONN HEADER .100 SINGL STR 6POS datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DGTL SW 128X128 3.3V 64-TQFP datasheet.pdf
VARISTOR 90V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 657 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATR DUAL MONO 16SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH GUARD datasheet.pdf
CR BKR THRMAG 125A 500VAC/110VDC datasheet.pdf