Vishay/Dale TNPU120613K3BZEN00
TNPU120613K3BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120613K3BZEN00
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120613K3BZEN00.pdf
Availability of TNPU120613K3BZEN00
QUANTITY
TNPU120613K3BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120613K3BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120613K3BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120613K3BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120613K3BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120613K3BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120613K3BZEN00
BOX PLASTIC GRAY 4.53"L X 3.54"W datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 750MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES 5.1M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 3KV N2500 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf