Vishay/Dale TNPU120614K0AZEN00
TNPU120614K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120614K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120614K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU120614K0AZEN00
QUANTITY
TNPU120614K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120614K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120614K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120614K0AZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120614K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120614K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120614K0AZEN00
RES 324 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 1POS datasheet.pdf
CABLE BNC MALE RG174/U 50FT datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
JUNCTION SHELL 9POS STRAIGHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf