Vishay/Dale TNPU1206154RBZEN00
TNPU1206154RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206154RBZEN00
Brief Description
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206154RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206154RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206154RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206154RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206154RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206154RBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206154RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206154RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206154RBZEN00
IC FILTER UNIV RC QUAD LN 20SSOP datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
NAILCLIP METAL HI TEMP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/2.6V/2.63V 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14SO datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 6MM datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4LVL G,Y/G datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 6.8M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 44MM datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf