Vishay/Dale TNPU1206158KAZEN00
TNPU1206158KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206158KAZEN00
Brief Description
RES SMD 158K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206158KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206158KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206158KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206158KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206158KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206158KAZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206158KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206158KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206158KAZEN00
TRANSF TELE COUP 600CT:600CT datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FMALE M12 5POS STR 5M CABLE datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
IC REMOTE TEMP SENSOR USSOP datasheet.pdf
AC 2C 2#16S SKT RECP datasheet.pdf
120 mA, Current Sinking, 10-Bit, I2C DAC IC datasheet.pdf