Vishay/Dale TNPU120616K9AZEN00
TNPU120616K9AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120616K9AZEN00
Brief Description
RES SMD 16.9KOHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120616K9AZEN00.pdf
Availability of TNPU120616K9AZEN00
QUANTITY
TNPU120616K9AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120616K9AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120616K9AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120616K9AZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120616K9AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120616K9AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120616K9AZEN00
INTERFACE CBL DSUB FEMALE W/SCRW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR34B/AE34M/ASR34B datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 18W datasheet.pdf