Vishay/Dale TNPU1206178KBZEN00
TNPU1206178KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206178KBZEN00
Brief Description
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206178KBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206178KBZEN00
QUANTITY
TNPU1206178KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206178KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206178KBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206178KBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206178KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206178KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206178KBZEN00
BOARD PROTOTYPING W/C8051F206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 40POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
3 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
200 MHz Laser Diode Driver with Light Power Control IC datasheet.pdf