Vishay/Dale TNPU1206180KAZEN00
TNPU1206180KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206180KAZEN00
Brief Description
RES SMD 180K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206180KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206180KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206180KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206180KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206180KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206180KAZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206180KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206180KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206180KAZEN00
IC SUPERVISOR OD 4.50V SOT143 datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 2-WIRE 28-SSOP datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT DESIGN POWER TRANS 5-15W datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLR ARM SPDT 120V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 18POS HL LOW P datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 300MA 400 MOHM datasheet.pdf