Vishay/Dale TNPU120618K2BZEN00
TNPU120618K2BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120618K2BZEN00
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120618K2BZEN00.pdf
Availability of TNPU120618K2BZEN00
QUANTITY
TNPU120618K2BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120618K2BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120618K2BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120618K2BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120618K2BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120618K2BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120618K2BZEN00
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP VIDEO 6CH 20TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 660 I/O 1152BGA datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 25.8VC SMCJ datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 2.2A 420 MOHM datasheet.pdf
2200UF 12V 18X40 105C RAD datasheet.pdf