Vishay/Dale TNPU120618K7BZEN00
TNPU120618K7BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120618K7BZEN00
Brief Description
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120618K7BZEN00.pdf
Availability of TNPU120618K7BZEN00
QUANTITY
TNPU120618K7BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120618K7BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120618K7BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120618K7BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120618K7BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120618K7BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120618K7BZEN00
IC TXRX 60V RS485/RS422 14SOIC datasheet.pdf
DEKAFIX GW 6 MARKED 45 50/CD datasheet.pdf
CARD EDGE 50POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERMINAL PIDG RING 26-24AWG #10 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 275MA 1.95 OHM datasheet.pdf
THYRISTOR 600V 6A TO-220 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES 576K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf