Vishay/Dale TNPU1206196KAZEN00
TNPU1206196KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206196KAZEN00
Brief Description
RES SMD 196K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206196KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206196KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206196KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206196KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206196KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206196KAZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206196KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206196KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206196KAZEN00
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 6V 15W OUT T/H datasheet.pdf
CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X9 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 30-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 8VSSOP datasheet.pdf
TAPE DUCT UTILITY 1.88" X 50YD datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM T/H AU 12POS datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 850 I/O 1761FCBGA datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 3POS 4.5MM SOLDER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22 OHM 1% 25W datasheet.pdf