Vishay/Dale TNPU1206196RAZEN00
TNPU1206196RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206196RAZEN00
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206196RAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206196RAZEN00
QUANTITY
TNPU1206196RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206196RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206196RAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206196RAZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206196RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206196RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206196RAZEN00
CONN COAX PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 5V 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 21.33K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
1UF 150V 6.35X12.7 85C AXI datasheet.pdf