Vishay/Dale TNPU12061K82BZEN00
TNPU12061K82BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12061K82BZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12061K82BZEN00.pdf
Availability of TNPU12061K82BZEN00
QUANTITY
TNPU12061K82BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12061K82BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12061K82BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12061K82BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU12061K82BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12061K82BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12061K82BZEN00
IC CODE HOPP ENCODR 15FUNC 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIGITAL FIBER AMP NPN ANALOG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SHORT LINK INSUL PRE-ASSY 2POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 10.03MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 535MA 700 MOHM datasheet.pdf