Vishay/Dale TNPU120621K0BZEN00
TNPU120621K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120621K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120621K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU120621K0BZEN00
QUANTITY
TNPU120621K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120621K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120621K0BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120621K0BZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU120621K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120621K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120621K0BZEN00
MOSFET N-CH 55V 75A TO-262 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 14A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 33POS datasheet.pdf
CABLE TIE 60LB. 15.35" datasheet.pdf