Vishay/Dale TNPU1206267KAZEN00
TNPU1206267KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206267KAZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 267K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206267KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206267KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206267KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206267KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206267KAZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206267KAZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU1206267KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206267KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206267KAZEN00
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 165CABGA datasheet.pdf
ELOP2,8 B6000Y 15 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 16"W datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO41 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 105A ADD-A-PAK datasheet.pdf
RES 51K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf