Vishay/Dale TNPU120626K7BZEN00
TNPU120626K7BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120626K7BZEN00
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120626K7BZEN00.pdf
Availability of TNPU120626K7BZEN00
QUANTITY
TNPU120626K7BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120626K7BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120626K7BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120626K7BZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU120626K7BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120626K7BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120626K7BZEN00
LED 7-SEG DISP CA GREEN RHDP .3" datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE CAT6A 8COND 23AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf