Vishay/Dale TNPU1206287KAZEN00
TNPU1206287KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206287KAZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 287K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206287KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206287KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206287KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206287KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206287KAZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206287KAZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU1206287KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206287KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206287KAZEN00
DIODE ZENER 62V 1W SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC BUS TRSCVR 3-ST 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.6A 75.4 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20A TO-247 datasheet.pdf