Panasonic Electronic Components ELJ-NA82NMF
ELJ-NA82NMF picture photo
Mfg. Part Number
ELJ-NA82NMF
Brief Description
FIXED IND 82NH 380MA 270 MOHM
Datasheet Download
ELJ-NA82NMF.pdf
Availability of ELJ-NA82NMF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELJ-NA82NMF Order Process
Ship out your order
Specifications of ELJ-NA82NMF
Internal Part NumberEIS-ELJ-NA82NMF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
ELJx Series Disc 19/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance82nH
Tolerance±20%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)270 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELJ-NA82NMF
Related LinksELJ-N, ELJ-NA82NMF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELJ-NA82NMF Details Description
Related parts for ELJ-NA82NMF
IC PROGRAM 4.500V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES 10K OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CUT-OFF BLOCK datasheet.pdf
FIBER OPTIC CONVERTER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
BLACKFIN 400MHZ PRCSR CAN 2.0 BU datasheet.pdf