Vishay/Dale TNPU12062K10BZEN00
TNPU12062K10BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12062K10BZEN00
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12062K10BZEN00.pdf
Availability of TNPU12062K10BZEN00
QUANTITY
TNPU12062K10BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12062K10BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12062K10BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12062K10BZEN00
Related LinksTNPU12062, TNPU12062K10BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12062K10BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12062K10BZEN00
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 16A TO220AC datasheet.pdf
CONN RECPT 20POS .5MM DUAL SMT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FAN MOUNT BLACK 92MM datasheet.pdf