Vishay/Dale TNPU1206300KAZEN00
TNPU1206300KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206300KAZEN00
Brief Description
RES SMD 300K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206300KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206300KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206300KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206300KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206300KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206300KAZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU1206300KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206300KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206300KAZEN00
RES SMD 15K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123 datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M2.5 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A SMAM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN FPC VERT 11POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT PIN datasheet.pdf