Vishay/Dale TNPU12063K24BZEN00
TNPU12063K24BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12063K24BZEN00
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12063K24BZEN00.pdf
Availability of TNPU12063K24BZEN00
QUANTITY
TNPU12063K24BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12063K24BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12063K24BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12063K24BZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU12063K24BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12063K24BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12063K24BZEN00
IC REG BUCK BST 3.3V 0.9A 10SON datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 250K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC datasheet.pdf
31P QUAD AMP-TAB HSG DPH .125 datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
FILTER EMI 0.022UF 50V RADIAL datasheet.pdf