Vishay/Dale TNPU12063K32BZEN00
TNPU12063K32BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12063K32BZEN00
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12063K32BZEN00.pdf
Availability of TNPU12063K32BZEN00
QUANTITY
TNPU12063K32BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12063K32BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12063K32BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12063K32BZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU12063K32BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12063K32BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12063K32BZEN00
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC LASR DRVR 622MBPS 5.5V 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 250MW SOT23 datasheet.pdf
COUPLER H TYPE 9.0GHZ 3DB datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 10POS THRUHL datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 3.4M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf