Vishay/Dale TNPU12063K74BZEN00
TNPU12063K74BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12063K74BZEN00
Brief Description
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12063K74BZEN00.pdf
Availability of TNPU12063K74BZEN00
QUANTITY
TNPU12063K74BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12063K74BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12063K74BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12063K74BZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU12063K74BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12063K74BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12063K74BZEN00
CB 1.6R 14-12 GLD 0.75 I3.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADR 18POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
TIP THERMOCOUPLE WELD LTB datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 12POS datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf