Vishay/Dale TNPU12063K92BZEN00
TNPU12063K92BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12063K92BZEN00
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12063K92BZEN00.pdf
Availability of TNPU12063K92BZEN00
QUANTITY
TNPU12063K92BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12063K92BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12063K92BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12063K92BZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU12063K92BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12063K92BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12063K92BZEN00
CONN RCPT 32POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 8CH 54WQFN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 90A 277/480VAC datasheet.pdf
IC HUB CTLR USB 72VQFN datasheet.pdf
MFT-MT1000-NO.33-0-SP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT PLUG datasheet.pdf
26500 30C 30#16 P BY PLUG WC datasheet.pdf
2.35 V to 5.25 V, 1 MSPS, 12-/10-/8-Bit ADCs in 6-Lead SC70 IC datasheet.pdf