Vishay/Dale TNPU1206422RBZEN00
TNPU1206422RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206422RBZEN00
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206422RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206422RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206422RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206422RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206422RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206422RBZEN00
Related LinksTNPU12064, TNPU1206422RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206422RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206422RBZEN00
IC AUTO TIME SET 18SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 PIN RECP datasheet.pdf
CTV 2C 2#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
330UF 25V 12.5X33.5 105C RAD datasheet.pdf