Vishay/Dale TNPU1206430KBZEN00
TNPU1206430KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206430KBZEN00
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206430KBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206430KBZEN00
QUANTITY
TNPU1206430KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206430KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206430KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206430KBZEN00
Related LinksTNPU12064, TNPU1206430KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206430KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206430KBZEN00
MOSFET N-CH 30V 24A D2PAK datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 20POS VERT datasheet.pdf
SW DIP LOW PRO 12 POS GOLD datasheet.pdf
IC CLOCK CALPELLA CK505 32QFN datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR RTS 7/8 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 229 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
15POS M FILT TY1 SC 20AWG datasheet.pdf