Vishay/Dale TNPU1206470RBZEN00
TNPU1206470RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206470RBZEN00
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206470RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206470RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206470RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206470RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206470RBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206470RBZEN00
Related LinksTNPU12064, TNPU1206470RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206470RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206470RBZEN00
IC OTP 2MBIT 120NS 32VSOP datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount datasheet.pdf
IC MOBILE PC CLK EMEBED 48VFQFPN datasheet.pdf
LED RED DIFF 10MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER SOIC TO 16DIP 0.3 datasheet.pdf
ASSY DOUBLER RECT 100A 150V SFST datasheet.pdf