Vishay/Dale TNPU120647K0AZEN00
TNPU120647K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120647K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 47K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120647K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU120647K0AZEN00
QUANTITY
TNPU120647K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120647K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120647K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120647K0AZEN00
Related LinksTNPU12064, TNPU120647K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120647K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120647K0AZEN00
IC COMPARATOR MAGNITUDE 8B 20DIP datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 83A TO244AB datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
NON PLUGINTOP PLUNGER STANDARD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONTACT PROBE .4MM PITCH datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 330MA 850 MOHM datasheet.pdf