Vishay/Dale TNPU120648K7BZEN00
TNPU120648K7BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120648K7BZEN00
Brief Description
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120648K7BZEN00.pdf
Availability of TNPU120648K7BZEN00
QUANTITY
TNPU120648K7BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120648K7BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120648K7BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120648K7BZEN00
Related LinksTNPU12064, TNPU120648K7BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120648K7BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120648K7BZEN00
CONN RECEPTACLE 9POS .093 datasheet.pdf
IC 5 POWER SUPPLY MONITOR 16SSOP datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SW BIPO HVSOF5 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 11POS 7.62MM 35DEG datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 344VC DO15 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
REED SENSOR W/INTEGRAL FLOAT datasheet.pdf
IGBT 1200V 80A 305W TO-247AD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
4700UF 16V 16X25 datasheet.pdf