Vishay/Dale TNPU12064K30AZEN00
TNPU12064K30AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12064K30AZEN00
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12064K30AZEN00.pdf
Availability of TNPU12064K30AZEN00
QUANTITY
TNPU12064K30AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12064K30AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12064K30AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12064K30AZEN00
Related LinksTNPU12064, TNPU12064K30AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12064K30AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12064K30AZEN00
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
SENSOR HAND TYPE 20MM 1112MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC PROGRAMMABLE datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf