Vishay/Dale TNPU12065K10BZEN00
TNPU12065K10BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12065K10BZEN00
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12065K10BZEN00.pdf
Availability of TNPU12065K10BZEN00
QUANTITY
TNPU12065K10BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12065K10BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12065K10BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12065K10BZEN00
Related LinksTNPU12065, TNPU12065K10BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12065K10BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12065K10BZEN00
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A 15GOLD T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf