Vishay/Dale TNPU12065K11BZEN00
TNPU12065K11BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12065K11BZEN00
Brief Description
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12065K11BZEN00.pdf
Availability of TNPU12065K11BZEN00
QUANTITY
TNPU12065K11BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12065K11BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12065K11BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12065K11BZEN00
Related LinksTNPU12065, TNPU12065K11BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12065K11BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12065K11BZEN00
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 3A TO-220 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
ACS HANDADAPTER FOR 646/647 WHT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 8PDFN datasheet.pdf
GROMMET 1.250" RUBBER BLACK datasheet.pdf