Vishay/Dale TNPU12065K60AZEN00
TNPU12065K60AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12065K60AZEN00
Brief Description
RES SMD 5.6K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12065K60AZEN00.pdf
Availability of TNPU12065K60AZEN00
QUANTITY
TNPU12065K60AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12065K60AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12065K60AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12065K60AZEN00
Related LinksTNPU12065, TNPU12065K60AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12065K60AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12065K60AZEN00
CONV DC-DC 10W +12V/-12V DUAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO220AC datasheet.pdf
SWITCH BASIC PNL MT 10A SOLDER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 22 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RS 32-B 24VDC 2RT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
187 FAST HSG S-CIR NATURAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 12V 10UA datasheet.pdf