Vishay/Dale TNPU120673K2AZEN00
TNPU120673K2AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120673K2AZEN00
Brief Description
RES SMD 73.2KOHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120673K2AZEN00.pdf
Availability of TNPU120673K2AZEN00
QUANTITY
TNPU120673K2AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120673K2AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120673K2AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120673K2AZEN00
Related LinksTNPU12067, TNPU120673K2AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120673K2AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120673K2AZEN00
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC OPEN FRAME 2V OUT 50W datasheet.pdf
IC DAC 12BIT PARALLEL 24-CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC DIAGNOSTIC SCN REG 3ST 24QSOP datasheet.pdf
85 SIZE HYBRID 1.8 DEG/STEP datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
500 TB PCB CONNECTOR datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf
SMA BLKHD JCK IP67-AMC PLG 100MM datasheet.pdf