Vishay/Dale TNPU1206787RBZEN00
TNPU1206787RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206787RBZEN00
Brief Description
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206787RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206787RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206787RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206787RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206787RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206787RBZEN00
Related LinksTNPU12067, TNPU1206787RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206787RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206787RBZEN00
CONN HOUSING 12POS .100 DUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 9POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONN HDR 7POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN 32POS FML W/W ROW A+C datasheet.pdf
4700UF 50V 25.4X53.98 85C AXI datasheet.pdf