Vishay/Dale TNPU1206825RBZEN00
TNPU1206825RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206825RBZEN00
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206825RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206825RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206825RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206825RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206825RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206825RBZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU1206825RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206825RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206825RBZEN00
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BLADE HEX 3MM 3.94" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 60MA SOT23 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CLOSED FLAG KRIMPTITE (B-143-08) datasheet.pdf
2MM HDM BP GP POLZ PN AA 72CKT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 4POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123 datasheet.pdf