Vishay/Dale TNPU120682K5BZEN00
TNPU120682K5BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120682K5BZEN00
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120682K5BZEN00.pdf
Availability of TNPU120682K5BZEN00
QUANTITY
TNPU120682K5BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120682K5BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120682K5BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120682K5BZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU120682K5BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120682K5BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120682K5BZEN00
CONN RECEPT 60POS .050 W/LATCH datasheet.pdf
IC COUNTER BIN 12 STAGE 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 100MM-2M PREWIRED datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20.8K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE A 17POS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 158MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 2512 datasheet.pdf