Vishay/Dale TNPU120686K6BZEN00
TNPU120686K6BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120686K6BZEN00
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120686K6BZEN00.pdf
Availability of TNPU120686K6BZEN00
QUANTITY
TNPU120686K6BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120686K6BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120686K6BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120686K6BZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU120686K6BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120686K6BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120686K6BZEN00
CONN MINI D RECPT 36POS VERT T/H datasheet.pdf