Vishay/Dale TNPU12068K87BZEN00
TNPU12068K87BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12068K87BZEN00
Brief Description
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12068K87BZEN00.pdf
Availability of TNPU12068K87BZEN00
QUANTITY
TNPU12068K87BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12068K87BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12068K87BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU12068K87BZEN00
Related LinksTNPU12068, TNPU12068K87BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU12068K87BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU12068K87BZEN00
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP POLY HYB 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
DIGITAL FLOW SENSOR 1L/MIN PNP datasheet.pdf
OPERATION UNIT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 975MA 160 MOHM datasheet.pdf
ATTENUATOR 2 DB DC 2GHZ datasheet.pdf