Vishay/Dale TNPU1206909RBZEN00
TNPU1206909RBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206909RBZEN00
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206909RBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206909RBZEN00
QUANTITY
TNPU1206909RBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206909RBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206909RBZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206909RBZEN00
Related LinksTNPU12069, TNPU1206909RBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206909RBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206909RBZEN00
FIXED IND 150UH 400MA 408 MOHM datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/3V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
762MM EURO PLUG RA 3CGRN datasheet.pdf
RES 100 OHM 5% WW datasheet.pdf