Vishay/Dale TNPU12069K31BZEN00
TNPU12069K31BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU12069K31BZEN00
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU12069K31BZEN00.pdf
Availability of TNPU12069K31BZEN00
QUANTITY
TNPU12069K31BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU12069K31BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU12069K31BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)