Vishay/Dale TNPW0402191RBEED
TNPW0402191RBEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402191RBEED
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402191RBEED.pdf
Availability of TNPW0402191RBEED
QUANTITY
TNPW0402191RBEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402191RBEED
Internal Part NumberEIS-TNPW0402191RBEED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402191RBEED
Related LinksTNPW0402, TNPW0402191RBEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402191RBEED Details Description
Related parts for TNPW0402191RBEED
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER RF1/RF2/IF 28QFN datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 74POS R/A datasheet.pdf
CBL 22POS 0.5MM JMPR TYPE D 4" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 62POS DR LOW P datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf