Vishay/Dale TNPW04021K20BETD
TNPW04021K20BETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW04021K20BETD
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW04021K20BETD.pdf
Availability of TNPW04021K20BETD
QUANTITY
TNPW04021K20BETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW04021K20BETD
Internal Part NumberEIS-TNPW04021K20BETD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW04021K20BETD
Related LinksTNPW0402, TNPW04021K20BETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW04021K20BETD Details Description
Related parts for TNPW04021K20BETD
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 75 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 100A 100V datasheet.pdf
CAP MICA 220PF 1% 500V 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
PAC-S300-RV24 CBL ASSY datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D SUB FE ANG 2W2C_50 OHMS S4, ME datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 410MW SOD123 datasheet.pdf