Vishay/Dale TNPW0402270RBETD
TNPW0402270RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402270RBETD
Brief Description
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402270RBETD.pdf
Availability of TNPW0402270RBETD
QUANTITY
TNPW0402270RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402270RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402270RBETD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402270RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402270RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402270RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402270RBETD
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 144TQFP datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 33UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
MINITEK HDR VER POL datasheet.pdf
IC PCIE GEN2 SW 12LANE 324BGA datasheet.pdf
I-TRAC RA POWER HDR PF 11R W/LEF datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC DDR2 512M 333MHZ 60BGA datasheet.pdf