Vishay/Dale TNPW0402287RBETD
TNPW0402287RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402287RBETD
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402287RBETD.pdf
Availability of TNPW0402287RBETD
QUANTITY
TNPW0402287RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402287RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402287RBETD
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402287RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402287RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402287RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402287RBETD
IC MULTIPLEXER TRPL 1X2 20SSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 1.8V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 30V 20MA SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MICRO 15POS SKT 20" datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf